czwartek, 1 października 2020 roku
RSS
A A A
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie


UWAGA!!!

To jest wersja archiwalna z dnia 10.01.2012, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: nowa

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

1. Przeglą…danie stron
Aby przeglądać strony serwisu BIP wybierz z menu po lewej stronie ekranu interesujący Cię dział. Strony BIP publikowane są w dwóch stopniach zagłę™bienia - strona i jej podstrony.

Na dole każdej strony znajduje się™ metryczka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnoś›nik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik.

2. Strony systemowe
System obok stron informacyjnych udostępnia strony systemowe (obowiÄązkowe w każdym BIP):

Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi (adres, nr telefonu i faksu, aktywny adres e-mail)
Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
Instrukcja korzystania - niniejszy dokument
Pozostałe informacje - zbiór informacji na temat sposobu dostępu do danych publicznych nie ujętych w BIP
3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać‡ szukaną… frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.

4. Odnoś›nik do portalu BIP.gov.pl
Pod głownym menu znajduje się logo BIP będą…ce odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl

5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma został usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych, a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.

6. Moduł konkursowy
Konkursy publikowane są… na jednej stronie, jeden pod drugim, w kolejnoś›ci chronologicznej odwrotnej (najnowsze na górze). Każda zmiana treści opisu konkursu (w tym jego dat, nazwy itd) jest archiwizowana wraz z powodem wprowadzenia zmian. Także usunięte konkursy są archiwizowane wraz z powodem usunięcia. Konkursy usunięcie oraz minione są dostępne poprzez submenu menu "konkursy". Konkurs miniony może mieć status "rozstrzygnię™ty" - o ile został rozstrzygnięty, nierozstrzygnięty (na razie, czyli czekający na rozstrzygnięcie) lub nierozstrzygnięty trwale (nie bę™dzie rozstrzygany). Rozstrzygnię™cie konkursu (w tym trwałe oznaczenie jako nierozstrzygnię™ty) zawsze jest opisane - w opisie powinny znaleźć się informacje o zwycięzcy (zwycięzcach), powody nierozstrzygnę™cia konkursu itp.

7. Moduł przetargowy
Moduł‚ przetargowy został‚ podzielony na cztery cz궛ci:

Przetargi podlegaą…ce Ustawie o Zamówieniach Publicznych
Przetargi niepodlegające tej Ustawie
Przetargi zakończone (rozstrzygnięte i nie)
Przetargi usunięte (rejestr przetargów usuniętych)
Każda zmiana treści ogłoszeń jest archiwizowana w rejestrze zmian. W treś›ci można umieszczać grafiki i pliki do pobrania. Pliki te NIE Są„ archiwizowane w przypadku ich wymiany!

Przetargi w każdej grupie wyświetlane są kolejno jeden pod drugim w pakietach po 15 (stronicowanie). Metryczka dotyczy strony (grupy), metryczka każdego przetargu znajduje się na stronie konkrentego przetargu.

Po edycji statystyki oglądalnoś›ci strony są… kontynuowane, na stronach archiwalnych "zegar" jest blokowany na liczbie odwiedzin do chwili dokonania zmiany.Opublikował: Rafał Kuliś
Publikacja dnia: 10.01.2012
Podpisał: Rafał Kuliś
Dokument z dnia: 10.01.2012
Dokument oglądany razy: 12 189