niedziela, 24 marca 2019 roku
RSS
A A A
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie


19-25 lutego Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

16.02.2018

 22 lutego jest ustanowiony Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw.
19 lutego rozpocznie się „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw” – akcja, która ma zwrócić szczególną uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” koordynowane są przez Ministerstwo Sprawiedliwości i potrwają do 25 lutego br.

W ramach „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” udzielane będą, w różnych miejscach kraju, w różnych lokalizacjach, w tym: w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych, bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne.

Szczegółowe informacje o miejscu i godzinach dyżurów są dostępne za pośrednictwem mediów lokalnych oraz stron internetowych instytucji biorących udział w Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.

Wykaz ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem - strona Ministerstwa Sprawiedliwości>>>

Ustawa z 7 lipca 2005 r. o państwowej kompensacie przysługującej ofiarom niektórych przestępstw >>>

Jednocześnie przypominamy, że z myślą o osobach potrzebujących pomocy, na stronie internetowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga znajduje się zakładka „Pomocne Instytucje” (menu główne: Informator dla interesantów/Pomocne instytucje), gdzie wskazujemy wybrane instytucje, które pomocą (w tym poradą prawną) mogą służyć; w szczególności zakładka: „Działania na rzecz ofiar przestępstw” (menu główne: Informator dla interesantów/Pomocne Instytucje/Działania na rzecz ofiar przestępstw).

Opublikował: Rafal Kulis
Publikacja dnia: 16.02.2018

Dokument oglądany razy: 3318
« inne aktualności