wtorek, 4 sierpnia 2020 roku
RSS
A A A
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie


UWAGA!!!

To jest wersja archiwalna z dnia 30.03.2018, zobacz aktualną wersję tej strony.
Zmiany wprowadzono z powodu: AKTUALIZACJA

Informator dla pokrzywdzonego

INFORMACJA O OŚRODKACH POMOCY POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM PROWADZONYCH PRZEZ CARITAS DIECEZJI SIEDLECKIEJ (PLIK PDF)

INFORMACJA O TYGODNIU POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM W DNIACH 22 - 27 LUTEGO 2016R. 

W 2000r. w Ministerstwie Sprawiedliwości zrodziła się idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” mająca na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Idea ta związana jest z obchodzonym w dniu 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw na mocy ustawy z dnia 12 lutego 2003 r. o ustanowieniu 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw (DZ. U. nr 59 poz. 517).

W dniach 22 lutego – 27 lutego 2016r. osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji.
Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00, natomiast w sobotę w godzinach 10:00 – 13:00 i będą miały charakter interdyscyplinarny. 
Interdyscyplinarność dyżurów polegać będzie na tym, że informacji prawnej udzielać będą nie tylko adwokaci, radcowie prawni, notariusze, aplikanci adwokaccy, radcowscy i notarialni, ale także prokuratorzy, funkcjonariusze Policji, czyli osoby które posiadają specjalistyczną wiedzę dotyczącą postępowania przygotowawczego oraz –w zakresie postepowania wykonawczego – kuratorzy sądowi i komornicy.

Lista punktów pomocy:

Lista punktow pomocy---tydzien pomocy (plik pdf)

Ulotka-pokrzywdzeni a5 2016 (plik pdf)

Plakat-pokrzywdzeni 2016 (plik pdf)

O serwisie


W lutym 2009 roku utworzono informacyjną stronę internetową www.pokrzywdzeni.gov.pl, na której znajdują się informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem, utworzonych w Polsce Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, „Informator dla pokrzywdzonego” oraz baza danych o instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających ofiarom przestępstw wsparcia psychologicznego i informacji prawnej, z podziałem na województwa.
Podstawowym założeniem jest, aby strona służyła przede wszystkim społeczeństwu, w tym osobom pokrzywdzonym przestępstwem, a nie profesjonalistom. Dlatego też umieszczane na niej informacje przekazane są prostym, komunikatywnym językiem, zrozumiałym dla wszystkich, którzy nie mają prawniczego przygotowania.

Serwis dostępny pod adresem:

http://pokrzywdzeni.gov.pl/Opublikował: Rafal Kulis
Publikacja dnia: 30.03.2018
Podpisał: Beata Dzięcioł
Dokument z dnia: 04.09.2015
Dokument oglądany razy: 9 999