piątek, 5 czerwca 2020 roku
RSS
A A A
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie


Projekt edukacyjno - szkoleniowy: LEKCJE PRAWA W SĄDZIE

 

                                                     

Informujemy, iż Sąd Rejonowy w Wołominie, we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Wołominie oraz Komendą Powiatową Policji w Wołominie przystąpił do realizacji projektu edukacyjno – szkoleniowego, pod nazwą:


„Lekcje Prawa w Sądzie”


Pomysł zorganizowania i przeprowadzenia projektu, zainspirowany został ogólnopolską kampanią na rzecz edukacji prawnej i jest kontynuacją działań Sądu Rejonowego w Wołominie związanych z propagowaniem obywatelskich postaw i budowania społeczeństwa obywatelskiego oraz upowszechnianiem idei mediacji – jako sztuki i umiejętności alternatywnego sposobu rozwiązywania sporów i konfliktów.
Edukacja dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości może zapobiegać wykluczeniu prawnemu w dorosłym życiu oraz nauczać świadomości prawnej. Ponadto edukacja prawna może być skutecznym działaniem profilaktycznym. W młodym wieku łatwiej jest wyrobić poczucie odpowiedzialności obywatelskiej oraz tak ukierunkować wybory młodego człowieka aby były one zgodne z prawem.
Projekt edukacyjny „Lekcje Prawa w Sądzie” jest również odpowiedzią na wzrastające oczekiwania i zapotrzebowanie społeczne na tego typu zajęcia. Ponadto zakres tematyczny jest zbieżny z podstawą programową dla klas 6 - 8 szkoły podstawowej, a więc z docelową grupą głównych adresatów projektu.
Głównym celem projektu jest upowszechnianie oraz promowanie praw i wolności, które podnoszą wiedzę i świadomość prawną oraz umiejętności korzystania z prawa w codziennym życiu a także zwiększenie zainteresowania uczniów wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie, propagowanie pozytywnego wizerunku wymiaru sprawiedliwości. Elementy prawa pojawiające się w życiu codziennym, szacunek dla prawa, aktywność obywatelska i świadomość prawna — powinny być wpisane w edukację od najmłodszych lat.
Opublikował: Rafal Kulis
Publikacja dnia: 04.10.2019
Podpisał: rafal kulis
Dokument z dnia: 24.04.2018
Dokument oglądany razy: 2 623