sobota, 6 czerwca 2020 roku
RSS
A A A
www.bip.gov.pl
Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie


II EDYCJA - Projekt edukacyjno - szkoleniowy

 
Uprzejmie informuję, iż Sąd Rejonowy w Wołominie w bieżącym roku szkolnym rozpoczyna realizację II edycji autorskiego projektu edukacyjno – szkoleniowego, pod nazwą: „Lekcje Prawa w Sądzie”.
Do udziału w I edycji projektu zgłosiło się 27 klas z terenu powiatu wołomińskiego. Zorganizowano łącznie 19 lekcji, w których razem uczestniczyło 547 uczniów wraz z opiekunami. Ogólnie należy wskazać, iż projekt edukacyjno – szkoleniowy, pod nazwą: „Lekcje Prawa w Sądzie” spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół i uczniów.
Wyrażam nadzieję, że przygotowany w porozumieniu i we współpracy z Prokuraturą Rejonową w Wołominie oraz Komendą Powiatową Policji w Wołominie, projekt edukacyjny będzie atrakcyjny merytorycznie i będzie stymulował oraz zachęcał dzieci i młodzież do samodzielnego poszukiwania informacji o działalności sądu, jego wizerunku, będzie również popularyzował i kształtował wiedzę na temat praw i obowiązków obywatelskich (świadomość prawną) oraz umiejętności korzystania z prawa w codziennym życiu - prywatnym, rówieśniczym i publicznym, będzie stymulować do działania na rzecz praw i wolności człowieka.
Założenia projektu przewidują prowadzenie zajęć dla poszczególnych klas (po złożeniu stosownego wniosku oraz wcześniejszym umówieniu terminu) na terenie Sądu. Ponadto, fakultatywnie mogłyby również obejmować, wizytę w Komendzie Powiatowej Policji w Wołominie przy ul. Wileńskiej 43 a, jako dodatkową atrakcję i pogłębienie wiedzy praktycznej o organizacji i strukturze Policji.
Jednocześnie mam zaszczyt poinformować, iż organizowany przez Sąd Rejonowy w Wołominie projekt edukacyjno – szkoleniowy „Lekcje Prawa w Sądzie”, także w II edycji, został objęty honorowym patronatem Ministra Sprawiedliwości Rzeczypospolitej Polskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka.

Prezes
Sądu Rejonowego
w Wołominie
Mariusz MatusikMATERIAŁY DO POBRANIA:

Plan zajęć

Wniosek o uczestnictwo

Oświadczenie

Plakat informacyjny (A3)


-

-

-

-

-

-Opublikował: Rafal Kulis
Publikacja dnia: 04.10.2019
Podpisał: Rafał Kuliś
Dokument z dnia: 04.10.2019
Dokument oglądany razy: 646